Відкриті електронні торги на Прозорро та їх особливості

З 2020 року реалізація арештованого майна в Україні здійснюється через відкриті електронні торги на Прозорро.Продажі. Проте СЕТАМ не буде припиняти виконувати свої функції. Нововведення були направлені на те, щоб зробити процедуру реалізації арештованого майна більш простою, відкритою та доступною. Завдяки тому, що на відкритих онлайн торгах буде більше бажаючих придбати таке майно, його вартість може бути збільшена. Завдяки цьому держава зможе отримати більше грошей за його продаж.

Здорова конкуренція між потенційними покупцями призведе до того, що на майно буде сформована справедлива ціна. Раніше арештоване майно продавалося на закритих торгах, де воно могло збуватися «своїм» по низькій вартості. Держава таким чином втрачала кошти, які б могли наповнити бюджет. Ознайомитися з правилами придбання арештованого майна можна тут https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prodazh-areshtovanogo-majna-v-ukraini-na-majdanchiku-saleuubcomua/.

Етапи придбання майна на Прозорро.Продажі

Незалежно від того, яке саме майно хоче придбати користувач системи Прозорро, він повинен буде пройти однакові етапи. Перший етап – це реєстрація на торгівельному майданчику, який є акредитованим в цій системі. Таких майданчиків існує декілька десятків і всі вони підключені до єдиної бази даних лотів. Також на усіх майданчиках діють однакові тарифи та надаються однакові послуги. Відрізняються ці торгівельні платформи лише якістю цих послуг, а також зручністю користування сайтом.

Коли торгівельна платформа буде обрана, на ній потрібно зареєструватися. Ця процедура є досить легкою і вона майже нічим не відрізняється від реєстрації на будь-якому іншому електронному ресурсі. Після створення особистого кабінету користувач зможе знаходити цікаві лоти та подавати заявку на участь в торгах.

Наступний етап – пошук лоту. Це можна зробити двома шляхами: самостійно з допомогою спеціального пошукового фільтру чи з допомогою менеджеру. Якщо поки що потрібного лоту немає, можна замовити розсилку, яка буде регулярно сповіщати про появу нових лотів, що задовольняють умовам пошуку. У випадку виникнення питань щодо правил роботи на торгівельному майданчику можна скористатися допомогою кваліфікованого персоналу.

Останній етап участі в аукціоні – це змагання за лот за допомогою ставок. Якщо вас буде обрано переможцем, то ви зможете стати власником лоту відразу після підписання відповідного договору з організатором торгів.

About the author