Прозорро.Продажі бореться з тіньовим ринком

Значним етапом у боротьбі з тіньовими тендерами та корупцією стало проведення державних закупівель у формі електронної торгівлі через систему Prozorro. Для участі в торгівлі на ринку дозволено знайти багато сайтів, але тим не менш варто вдруге відзначити високопрофесійний сервіс Української універсальної біржі.

Торгова платформа має ряд переваг, серед яких зручний інтерфейс, надійна технічна допомога, система «розумних» фільтрів та передплата на захоплюючі категорії державних закупівель, підтримка участі адміністраторів. Отже, вибирайте найкраще у своєму бізнесі та вигравайте з легкістю.

Ідентифікація переможця

На цьому етапі клієнт енергійно виконує свою дію, точніше: один за одним осмислює отримані заявки, від найнижчої запропонованої вартості до максимальної. Коли пропозиція найнижчого учасника відповідає вимогам, ця пропозиція стає переможцем. Якщо відповідності немає, клієнт дискваліфікує таку заяву, дискваліфікує та розгляне її.

Дані про відхилення заявки учасника дозволяється публікувати в пропозиції через один день з дня прийняття рішення.

Підрядник, заявка якого була прийнята, має право звернутися до замовника з вимогою зазначити причини скасування його заявки на закупівлю та вимоги щодо об’єкта закупівлі, і замовник повинен відповісти йому не пізніше ніж через 3 календарних дні з дня придбання цього звернення.

Клієнт може додати угоду не пізніше 2 днів після визначення переможця (після закінчення строку оскарження для підрядників).

Сума в угоді не може бути більшою, ніж пропозиція Переможця аукціону, яку він запропонував в останньому раунді аукціону.

Після додавання до договора подія вважається завершеною.

Клієнт має право скасувати транзакцію в будь-який час до її завершення, але водночас зобов’язаний вказати та обґрунтувати, що стало підставою для скасування покупки.

Продаж деревини в системі Прозорро.Продажі

Одним з найбільш затребуваних бізнесів в Україні давно є саме продаж деревини. Незважаючи на численні ситуації, все одно ліси України дуже багаті на різноманітність різних деревних порід. А більшу частину історії люди могли помітити, що такі ситуації в країні практично завжди проходили абсолютно нелегально і контролювати такий аспект було практично нестерпно. 

Громадськість дуже заперечувала проти вирубки лісів https://sale.uub.com.ua/ru/news/kupyty-tehsyrovynu-dlya-vtp-na-prozoro-prodazhi, але майже завжди це нічим не підкріплювалося. Корупція була на першому місці і можна було продати абсолютно будь-який обсяг лісу, але не дивлячись на численні амбіції жителів і любителів лісу поміщати вирубці, все одно були випадки, кому можна було б продавати все це без наслідків.

Зміни в сфері аукціонів деревини

Європа все ж допомогла прийти в себе і серйозні тенденції бізнесу були переглянуті. Тому, придбати деревину можна було виключно на аукціонах, які надавали можливість активістам розпочати серйозну боротьбу з корупцією і в підсумку перемогти її хоча б на якийсь час. Такий спосіб буде підтримувати в країні особливий рівень продажів деревини і тому боротьба з корупцією буде куди ефективніше. Цінності в Європі досить істотні, але для багатьох вони не можуть відображатися в Україні, поки ще прозорості та відкритості країна тільки вчиться.

Аукціон Прозоро раніше був, як проект, який тільки планується. Його запускали, як пілотний і навіть спираючись на норми і термін позитивні результати стали помітні буквально відразу ж. А так як необхідність закріпити всі норми стала буквально очевидною, то всі позитивні результати системи Прозорро виводять економіку держави на новий рівень. Тому продаж деревини стала істотним вкладів в цю подію.

Система з лісом почала працювати вже в 2019 році і проекти з деревиною були успішно введені в роботу, вони були розраховані на рік. Треба звернути увагу на те, що завдяки тріумфу такий проект став постійним. Аукціон став приносити великі гроші тим, хто працює над вирубкою лісів законним чином. Плюси в тому, що він надає повну анонімність тим, хто купує деревину і це значно знижує рівень корупції в країні, до того ж, питання хабарів теж закриваються і багато схем перестають діяти, а відповідно, чорний ринок припиняє свою роботу. І так як в основному деревина може реалізовуватися за ринковою вартістю, то галузь отримала стимул до розвитку і, відповідно, є маса переваг.

Як купити деревину?

Для цього потрібно зареєструвати на майданчику і зробити ряд зазначених дій для оформлення особистого кабінету. Купівля необробленої деревини нічим не відрізняється від різних інших напрямів в торгах на даному сайті. Користувачі також повинні брати участь у продажу саме через особистий кабінет. Всі аукціони проходять в певній формі та можна звернути на це свою увагу перед подачею договору і не хвилюватися про те, що потрібно зробити гарантійні та реєстраційні внески. 

Постачальник здатний запропонувати найменшу, тобто стартову ціну і після цього потрібно підвищувати свої ставки. Коли хтось здатний запропонувати більше, той і буде вигравати.

About the author