Продаж землі сільськогосподарського призначення

Земля сільськогосподарського призначення тривалий час була під мораторієм, котрий закривав можливості реальним підприємцям, що планували розвиватися у даному секторі. Торгівля такого роду землею може принести вам чимало позитивних емоцій, проте варто все ж більш ретельно ставитись до відповідного роду занять та при цьому намагатися контролювати процес.

Наразі мораторій все ще залишається актуальним, проте досить скоро ситуація повинна змінитися на краще. Тому до регулювання механізму торгівлі землею віднеслись досить серйозно. Саме про нього ми й будемо говорити в даній статті.

Навколо можливого зняття мораторію на даний момент існують досить суттєві суперечки Якщо ви дійсно хочете максимально відповідально поставитись до цього, то варто хоча б познайомитися з тим методом, котрий буде практикуватися у даному напрямку.

Мова йде про те, що сама торгівля землею сільськогосподарського призначення буде проводитись на спеціалізованому порталі Прозорро, котрий вже тривалий час працює в напрямку проведення електронних аукціонів і досяг у цьому досить цікавих результатів.

Ви можете розраховувати на те, що торгівля може бути дійсно відкритою та прозорою, тому всі острахи на цю тему варто залишити

Працювати з цим порталом ви можете через спеціальні акредитовані майданчики. Просто зараз у вас є можливість перейти на майданчик sale.ueex.com.ua та більш детально познайомитись з його можливостями. Механізм є досить цікавим та зручним, тому вам не варто думати, що ви якимось чином можете стати учасником роботи ненадійного сумнівного порталу.

По факту, діяльність Прозорро вже встигла довести свою результативність, про що окремо можуть свідчити ті міжнародні винагороди, котрі він має. Тому ви повинні бути більш відповідальним та спробувати спочатку розібратись у головних механізмах роботи порталу, а вже потім шукати причини для того, щоб ненавидіти нову систему. 

Адже фактично купівля та продаж земельних ресурсів це звична справа і такі права неодмінно слід надати підприємцям. Оскільки зараз більшість власників землі просто здають свої ділянки в оренду, вони по факту не мають повних прав на свої земельні наділи. Це досить дивно, адже за наявності права власності на певну ділянку, ви повинні володіти повних обсягом прав, котрий з цього витікає.

Насправді при поверненні таких прав багато з селян не будуть продавати свою землю

Проте ті з них, хто все ж наважиться на цей крок, зможуть в результаті дозволити собі вийти з тимчасової кризи, адже вартість ділянок буд досить привабливою.

Ціна оренди ж натомість є просто смішною і по суті не дає можливості селянам отримувати нормальний прибуток за їх наділи. Більшість з них не мають можливості користуватися цією землею на власний розсуд, проте все ж варто мати на уваз той факт, що куди більше користі їм може принести дозвіл на продаж землі.

Цей крок в результаті стане досить важливим для всієї країни, адже сам мораторій є тим моментом, котрий не повинен існувати. Це просто пережиток старої радянської системи, котра вже не перший раз завдає шкоди українському населенню.

Ситуацію точно варто змінювати, тільки так можна досягти певних позитивних наслідків

За допомогою порталу Прозорро у вас є все необхідне для того, щоб у відкритому форматі продавати чи купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Якщо більш ретельно вивчити цей портал, то стане зрозумілим той факт, що саме тут ви можете отримати досить суттєві переваги, котрий раніше просто не існувало або ж вони були недоступними.

About the author