Хто не може орендувати земельні ділянки в системі ПроЗорро

Відкритий ринок землі – це одне з нововведень, яке стало серйозним поштовхом для того, щоб зробити земельні торги ще більш популярними. Саме в 2021-му році кількість лотів, на яких на продаж або ж оренду виставляється земля, стало в рази більше. Це також викликало ще більший попит до таких торгів і кількість користувачів, зацікавлених в тому, щоб стати учасниками таких аукціонів, значно зросла.

Не дивлячись на те, що зняття мораторію на продаж землі зробило цю сферу більш вільною, все ж не всі мають можливість купувати або орендувати земельні ділянки. Є певні винятки, що прописані в діючому законодавстві. Це ті моменти, які є справді важливими і їх потрібно обов’язково брати до уваги.

Більш детально про подібні заборони можна дізнатися, переходячи за посиланням https://agrostory.com/ua/info-centre/market-news/pervye-150-auktsionov-po-prodazhe-i-arende-zemli-uzhe-obyavleno-na-prozorro-prodazhi. Тут ви можете знайти всю корисну інформацію про процедуру торгів й вміло її використовувати.

Кому забороняється брати участь в торгах земельними ділянками

Варто зауважити, що земля є стратегічно важливим ресурсом держави, тому існує цілий перелік обмежень стосовно того, хто може стати її власником.

Згідно прийнятого закону про відкритий ринок землі, участі в таких аукціонах в ПроЗорро не мають права брати наступні категорії осіб:

  • Іноземні юридичні особи, що зареєстровані на території інших держав;
  • Фізичні особи, які є громадянами інших країн;
  • Юридичні особи, які не є кінцевими власниками. Мова йде саме про офшорні зони, які використовуються для того, щоб обійти певні заборони і подібна практика у даному випадку є забороненою;
  • Юридичні особи, які можуть бути зареєстровані згідно українського законодавства, але управляти юридичними особами інших держав. Часто, ними є ті крани, які входять до переліку офшорних територій, де відмиваються кошти;
  • Особи, які мали або ж навіть мають певне відношення до терористичних організацій;
  • Юридичні або ж фізичні особи, що зареєстровані або ж мають певний зв’язок з Російською Федерацією;
  • Фізичні та юридичні особи, які знаходяться під дією санкцій.

Це ті обмеження та заборони, які діють по відношенню до земельних ділянок, що знаходяться на території України.

Ще більш серйозні обмеження створені по відношенню до тих земельних ділянок, які розташовані ближче ніж за 50 кілометрів до державного кордону з будь-якою іншою країною.

Власниками такого майна можуть бути виключно громадяни України або ж юридичні особи, що зареєстровані та працюють виключно на території Української держави.

Що стосується іноземців, то вони можуть отримати право на придбання такої землі лише за умови, якщо відповідне рішення буде прийнято на всеукраїнському референдумі. Але, навіть цей пункт не дасть їм змоги купувати земельні ділянки, що знаходяться близько до державного кордону.

Що таке оренда землі

Якщо говорити про продаж земельних ділянок, то ця процедура хоч і є більш відповідальною, але вона працює за звичайним та зрозумілим принципом і не потребує від користувача знання якихось особливих моментів.

Оренда землі – це та категорія аукціонів, підготовка до яких може займати ще більш часу. Говорячи про саме визначення – це послуга, коли власник земельної ділянки має право надати право на користування нею іншій особі або ж компанії.

Відповідно, орендатор матиме можливість вести на цій ділянці певне господарство, отримуючи з цього прибуток. Вигода власникам майна в тому, що за це орендатор щомісячно буде сплачувати йому певну суму, що прописується в самих домовленостях.

Що стосується підготовки таких аукціонів, то для організації прозорих торгів, потрібно вчасно проводити експертну оцінку, готувати всю документацію, перелік вимог до учасників, формувати зразок заявки і публікувати оголошення про проведення процедури.

Сама ж процедура проходить за тим же сценарієм що і продаж земельних ділянок.

Як брати участь в аукціонах з оренди комунальної землі

Почати варто з того, що на електронних аукціонах ви можете знайти лоти, на яких на оренду виставляється державне майно, приватне та комунальне. В першому випадку, мова йде про землю що знаходиться у власності державних установ.

Приватні землі – це ті ділянки, власниками яких є звичайні люди, які також можуть бути зацікавлені в тому, щоб здавати їх в оренду.

Що стосується комунальних земельних ділянок – це те майно, що знаходиться у власності різних установ та організацій, що займаються питанням надання певних послуг громадянам. 

Для участі в таких аукціонах, потрібно також робити акцент на виконанні всіх вимог, виборі електронного майданчика та слідуванні всім законам та нормам, що прописані в системі ПроЗорро.

About the author